سریلانکا نوروز 99

7 شب و 8 روز
دسته بندی:
  • 94d9e85648187937c5e4ea9d963add3c
پرواز سلام ایر
روز پرواز 3 فروردین
شامل
بلیط هواپیما و ترانسفر فرودگاهی 2 شب کلمبو + 2 شب کندی + 3 شب بنتوتا – اقامت در هتل طبق خدمات هتل
 گشت شهری به همراه ورودیه ها راهنمای فارسی زبان , بیمه مسافرتی
نکات
برای دریافت اطلاعات با کارشناسان ما در تماس باشید.
تور و بلیت و هتل غیرقابل کنسلی

روز اول: حرکت به سمت کلمبو با پرواز سلام ایر، ورود به هتل و استراحت، بازدید از شهر

روز دوم: گشت شهری کلمبو همراه با خرید در مرکز خرید odel به همراه شام

روز سوم: حرکت به سمت شهر کندی، در مسیر بازدید از پارک فیل ها و امکان فیل سواری، مزارع نارگیل چای سیلان، و ادویه و تحویل اتاق در کندی

روز چهارم:حرکت به سمت سخره سیگریا (اثر یونسکو) عکاسی و صعود به قله و صرف ناهار

روز پنجم: حرکت به سمت ساحل نیلگون بنتوتا اقامت در بهترین هتل 5 ستاره با خدمات هتل های آنتالیا

روز ششم: از شهر گاله دیدن میکنیم و همچینین قایق سواری در رودخانه و بازدید از پارک لاک پشت ها

روز هفتم: وقت آزاد و استفاده از هتل و ورزش های آبی

روز هشتم: تحویل اتاق و حرکت به سمت فرودگاه کلمبو

 

هتل خدمات اقامت درجه هتل هر نفر اتاق دو تخته هر نفر اتاق 1 تخته کودک 6 تا 12 سال با تخت کودک 2 تا 6 سال بدون تخت
TAJ HOTEL B.B کلمبو 5 ستاره 17/500/000 22/900/000 13/500/000 10/500/000
GOLDEN CROWN B.B کندی
RIU AHUNGALE ALL بنتوتا

مثلث طلایی سریلانکا
مسیری که در سریلانکا می توان طی کرد همانند مثلث طلایی در هند است در اینجا رأس های این مثلث را سه شهر کلمبو، کندی (با فتحه روی ک) و منطقه آهونگالا (شهر بنتوتا) تشکیل می­ دهند.
در عین حال سریلانکا زیست گاه فیل آسیایی است و به دلیل تقدس این موجود در نزد بودایی ها در برخی معابد این حیوانات زیبا را نگه داری می کنند.

ولی بهترین مکان برای دیدن فیل ها بین راه کلمبو به کندی و در نزدیکی شهر گاله، مرکز نگهداری از فیل های بدون سرپرست است که به نام پینا والا الفنت اورفانج به معنای یتم خانه ی فیل های پینا والا معروف است، ظهر موقع غذا دادن به فیل ها است و قبل از آن در رودخانه ای در همان نزدیکی مشغول به آب تنی هستند. دیدن آن ها در حال آب تنی بسیار جالب است، زمانی که فیل ها را برای غذا دادن می برند می توان از نزدیک فیل آسیایی را دید در عین حال می توان با شیشه به بچه فیل ها شیر داد که برای این منظور باید هزینه پرداخت.

 

گوناگونی آب وهوایی در سریلانکا این کشور را به”جزیره‌ای برای تمام فصول” تبدیل کرده است. نزدیکی سریلانکا به خط استوا سبب شده است که فصول مختلف به معنی واقعی در این کشور مشاهده‌ نشود و درجه حرارت در تمام مدت سال در این کشور تقریبا بین ۲۸تا 32 ‪درجه سانتیگراد باشد.

نواحی جنوب و جنوب غربی سریلانکا دارای آب وهوای گرم و مرطوب و مناطق شمالی و شرقی این جزیره گرم و خشک است. آب وهوای نواحی مرکزی سریلانکا که کوهستانی است معتدل می ‌باشد. سریلانکا همچنین در معرض وزش دو نوع باد موسمی قرار دارد که نتیجه وزش چنین باد هایی اعتدال هوا و ریزش باران است.

سریلانکا، کشوری از جنوب آسیا است که به خاطر همجوار بودنش با اقیانوس هند، کشور سواحل بی انتها نیز آن را می خوانند. وجود آثار تاریخی متعدد، مردمی که در مهمان نوازی مشهور اند، جاذبه های طبیعی فراوان و غذاهای متنوع و لذیذی که هم فراوان اند و هم ارزان، باعث شده است که افراد زیادی در سراسر جهان، این کشور زیبارا به عنوان مقصدی تازه برای گذراندن تعطیلات خویش، انتخاب کنند.

کلمبو بزرگترین شهر سریلانکا و پایتخت آن است و به ترتیب بنتوتا و کندی از دیگر شهرهای این کشور هستند.

کندی
کندی یک شهر بزرگ در کشور سریلانکا، واقع در استان مرکزی است. این شهر آخرین پایتخت عصر پادشاهان باستان سریلانکا بوده و در میان تپه‌های فلات کندی که یک منطقه از مزارع گرمسیری، که به طور عمده مزارع چای است قرار دارد. کندی دومین شهر بزرگ سریلانکا است و عمده اقتصاد این منطقه بر پایه کشت چای است.

بنتوتا
بنتوتا شهری ساحلی در جنوب سریلانکا و در قاره آسیا است. این شهر در استان جنوبی و در همسایگی کلمبو و «گاله» (Galle) قرار دارد. سواحل طلایی این شهر بسیاری از گردشگران را شیفته‌ی خود کرده است و تورهای بنتوتا به یکی از پرطرفدارترین تورهای جهان تبدیل شده است. جمعیت بنتوتا ۳۷ هزار نفر است و زبان رسمی این شهر سینهالی است؛ گرچه زبان تامیل نیز به صورت گسترده‌ای در میان مردم رواج دارد.

WhatsApp chat